Öğrenmenin de bedeli vardır;
Önceden öğrenenler indirimli fiyattan öğrenir;
Otoriteden öğrenenler özgürlük bedeliyle öğrenir;
Deneyerek öğrenenler etiket fiyatından öğrenir;
Hayattan öğrenenler gecikme zammıyla öğrenir;
Hayattan da öğrenemeyenler boşa gitmiş hayatlarıyla
öğrenirler.

Arthur Miller

İsmail Küçükoğlu

İsmail KüçükoğluEylül 20052005 Eylül ayında eğitimlere katıldım ve 2005 sonunda hedeflerimle ilgili projemi tamamladım. İş arıyordum!Bu eğitim, eğitime başlamış olan arkadaşım Sn. D.Ali Ertaş tarafından önerilmişti. Eğitimi aldığım zaman iş arıyordum. Eğitimi bitirdikten sonra, kendi işimi de kurabileceğime inandım.2006 başında karşıma tarım projesi çıktı. 2006 Ocak ayında projem ile GYIAD ve KOSGEB’in ortaklaşa düzenlediği “girişimcilik” proje yarışmasına katildim ve 24 proje ile birlikte 2006 Şubat ayı boyunca “iş planı” hazırlama eğitimi aldım. Projeyi hazırlarken iş aramaya devam ettim ve bir firmada çalışmaya başladım. 2007 Mart ayında çalıştığım firmadan istifa ederek projeyi hayata geçirmeye karar verdim.Şu anda projeme finansman için yerli/yabancı yatırımcılarla görüşmeler yapıyorum. Ekim ayı içinde şirketi kurup, inşaat çalışmalarına başlamayı planlıyorum.İş bulma ve kurmanın ötesinde!Bu eğitim programında beni en çok etkileyen konular;

  • 2 günlük seminer dışında, eğitimin internet ortamından tamamlanabilme imkanı
  • İş bulma ve iş kurma konularının dışında, herhangi bir şeye ( ideoloji, din vb.) bağlı kalmadan bir hayat felsefesi de sunuyor olması.
  • Eğitimin alçak gönüllü, sade ve kolay anlaşılabilir bir üsluba sahip olması
  • Kısa ifade becerisinin ne kadar önemli olduğunu anlamamı sağlaması.
  • İnsanın hayattaki amacının ” statü, güç ve para” olamayacağını bana öğretmesi.

Ayrıca, Sn Tınaz Titiz’in eğitim sonrası, projem ile ilgili olarak beni her zaman desteklemesi , değerli görüşlerini benimle paylaşması beni güçlendirdi ve onurlandırdı.Başta Sn. Tınaz Titiz olmak üzere projede katkısı olan herkese teşekkür ederim.Yaşamında yeni ve aydınlık bir yol açmak isteyen herkese bu eğitimi tavsiye ederim. Daima sevgi ve ışıkla kalınız.

Yorum yapma kapalı.