Öğrenmenin de bedeli vardır;
Önceden öğrenenler indirimli fiyattan öğrenir;
Otoriteden öğrenenler özgürlük bedeliyle öğrenir;
Deneyerek öğrenenler etiket fiyatından öğrenir;
Hayattan öğrenenler gecikme zammıyla öğrenir;
Hayattan da öğrenemeyenler boşa gitmiş hayatlarıyla
öğrenirler.

Arthur Miller
Üniversiteli gençlerin katıldığı Hızlı Dönüşüm Kampı’nın ilki 23-24 Haziran tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirildi. Öğrenme Evi Rehberi
Ağu 11

KiGeP (Kişisel Gelişim Platformu) Projesi- Ankara, İstanbul

www.kigep.org.tr

İlk program Mayıs 2003′te Ankara’da yapıldı. 2004 Kasım’da İzmir’deki ofis açılışı ile birlikte KiGeP programları da başlatıldı.

Bu güne dek ortalama olarak her ay yeni bir grupla gerçekleştirilen toplam 33 programda yaklaşık 700 üniversiteli genç KiGeP programlarına katıldı. İzmir’de peryodik olarak devam etmekte, Ankara’da istek üzerine düzenlenmektedir.

ÖMer AB Projesi-İstanbul

www.yapabilirsin.com

Her yaş ve eğitim grubundan 500 kişinin katılımıyla, AB fonu desteğiyle İstanbul’da 2004-2005 yıllarında gerçekleştirilmiştir.

Umut Hastanesi Projesi- Aksaray

www.seminer.yapabilirsin.com

2005 yılında Aksaray’da UMUT Hastanesinin bir sosyal sorumluluk projesi olarak uygulanmıştır. 300 civarında iş başvurusu arasından işe alınacak elemanların seçim sürecinde yararlanılmıştır.

ÖMer-Öğrenme Merkezi Pilot Projesi

www.omerweb.netfirms.com/

2001-2002 yıllarında İstanbul’da T. Eğitim Gönüllüleri Vakfı işbirliğiyle lise ve üstü eğitime sahip gençlerin katılımıyla yapılmıştır. Seminerlere katılan 120 kadar katılımcıdan alınan geri bildirimlerle uygulama ve sonuçları sürekli test edilerek geliştirilmiştir.

Yazar admin

Yorum Yapın